Riviera

13. Rivieran lenkki 11.5.2019 tulokset

SAUVAKÄVELY NAISET 6.5km

  • 1. Partanen Tanja Maskun Tempo 57:27:00
  • 2. Rosenqvist Eija SBS Wirmo Leidit 57:50:00
  • 2. Wittfooth-Ekuri Christa SBS Wirmo Leidit 57:50:00

SAUVAKÄVELY MIEHET 6.5km

  1. Olli Juha Loimaa Leisku 51:25:00
  2. Hietamäki Teuvo Raisio 57:17:00
  3. Lind Usko Nurmijärvi 72:33:00
  4. Runola Henri VSVU Turku 72:33:00
  5. Soon Keijo Rusko 72:33:00

HÖLKKÄ MIEHET 6.5KM

  • 1. Lankinen Niko Littoisten Latinki 28:44:00
  • 2. Karro Markku Velo-Salo 32:13:00
  • 3. Högmander Kai Mas VPK:n jk 32:18:00
  • 4. Kantola Kari Saana- Veikot 33:17:00
  • 5. Auranen Reijo Team Raju 33:30:00
  • 5. Sandberg Jussi Mas VPK:n jk 33:30:00
  • 7. Saloniitty Jouni Team Raju 34:08:00
  • 8. Viitala Timo 36:55:00
  • 9. Kytönen Kari Kaarina 40:04:00
  • 10. Lehto Tapani VSVU 41:54:00
  • 11. Alin Esa 43:00:00
  • 12. Arbelius Pauli Turenki 44:17:00
  • 13. Riku Jerkku 44:19:00
  • 14. Ylikoski Jouko 44:19:00
  • 15. Mäkinen Reiman Team Raju 47:18:00
  • 16. Jaakko Stenroos Maskun Tempo 48:38:00
  • 17. Uusikartano Tommi Maskun Tempo 49:11:00

HÖLKKÄ NAISET 6.5KM

  1. Majala Sini Maskun Tempo 35:16:00
  2. Haapasalo Jenni Koski TL 35:32:00
  3. Niemelä Sirkka Team Raju 37:01:00
  4. Luona Anne Team Raju 40:00:00
  5. Patronen Kati 42:56:00
  6. Arbelius Liisa Turenki 45:13:00
  7. Rosenqvist Raija 45:26:00
  8. Uusikartano Johanna Maskun Tempo 49:11:00
  9. Laaksonen Raija Mynämäki 56:58:00

POLKUJUOKSU MIEHET 13km

  1. Klasila Janne FMR 57:28:00
  2. Laine Mikko Lieto 61:53:00
  3. Ijäs Asko JTR 74:44:00
  4. Anderson Nicke Tuomilinna 75:31:00
  5. Rantanen Kimmo Vehmaa 88:59:00
  6. Salminen Kari COD CM 89:09:00

POLKUJUOKSU NAISET 13km

  1. Koivunen Katja 77:36

KILPA NAISET 10km

  1. Vuorimaa Anna Masku 37:40:00
  2. Anne Halkivaha TeamRaju 44:05
  3. Kajanki Iida RaisionKuula 45:25:00
  4. Matikainen Pihla Maskun Tempo 46:13:00
  5. Hujala Katri Team Raju 51:30
  6. Febvre Helena Turku 55:38:00

KILPA NAISET 40 10km

  1. Katajisto Johanna FMR 43:57:00
  2. Haartman von Cecilia 44:14:00
  3. Mäkitalo Minna RaisionKuula 49:44:00
  4. Grönlund Tarja Team Raju 51:43:00
  5. Lehtonen Anne Team Raju 53:57:00
  6. Kinnunen Anne Team Raju 55:02:00

KILPA NAISET 55 10km

  1. Arell Aila Team Raju 43:53
  2. Kauppila Tiina Espoon Tapiot 46:33
  3. Sivosavi Outi Team Raju 46:50

KILPA MIEHET 10km

  1. Sivosavi Juho- Kusti Turun Weikot 35:34:00
  2. Rantala Ville FMR 39:59:00
  3. Elo Juuso Maskun Tempo 43:21:00
  4. Sonninen Jaakko 43:43:00
  5. Sonninen Kalle 49:04:00

KILPA MIEHET 40 10km

  1. Ristimäki Jussi FMR 36:44:00
  2. Kosonen Juho 43:32:00
  3. Uusikartano Tatu 43:51:00
  4. Jalava Tommi TOK Raision k. 45:46:00
  5. Febre Arnauld Turku 48:46:00

KILPA MIEHET 55 10km

  1. Keskinen Jari Turku 39:23
  2. Yli-Saari Reima Team Raju 41:06
  3. Viitaharju Alpo Team Raju 44:34
  4. Alaspää Arto Häijyt Seinäjoki 46:25
  5. Sivosavi Veikko Team Raju 46:50
  6. Tiiri Jorma Loimaan Leisku 54:00

TYTÖT ALLE 11-v 3.3km

  1. Saarimaa Enna 39:12:00

TYTÖT ALLE 13-v 3.3km

  1. Olli Karoliina Loimaan Leisku 13:04:00
  2. Suopajärvi Elisa Maskun Kataja 17:21:00

TYTÖT ALLE 15-v 3.3km

  1. Grönblom Vanessa Maskun Tempo 16:03:00

POJAT ALLE 11-v 3.3km

  1. Suopajärvi Tuomas Maskun Kataja 14:10:00
  2. Ristimäki Joona FBC Turku 15:05:00
  3. Liesipuro Rasmus Maskun Tempo 20:00:00
  4. Grönblom Vincent Maskun Tempo 21:48:00
  5. Pusa Feeliks Maskun Tempo 21:48:00
  6. Ilomäki Onni Maskun Tempo 21:48:00
  7. Rosenqvist Emil 23:25:00
  8. Voutilainen Samuel Maskun Tempo 25:20:00
  9. Uusikartano Eino Maskun Tempo 26:16:00
  10. Pikkuvirta Mikael Maskun Tempo 26:56:00
  11. Pikkuvirta Markus Maskun Tempo 27:58:00
  12. Lähdes Ville Maskun Tempo 27:59:00
  13. Saarimaa Jasper 32:34:00
  14. Uusikartano Remu Maskun Tempo 32:48:00

POJAT ALLE 13-v 3.3km

  1. Vuoristo Kasimir Maskun Tempo 35:00:00
  2. Larkela Juho Maskun Tempo 35:04:00

POJAT ALLE 15-v 3.3km

  1. Vilkkinen Elias Maskun Tempo 15:08:00